Biela pracovná obuv? V týchto zamestnaniach sa bez nej nezaobídete

Biela pracovná obuv nájde svoje využitie obzvlášť v takých prevádzkach, kde je kladený maximálny dôraz na hygienu. Ide teda najmä o odbory ako zdravotníctvo, gastronómia a potravinársky alebo chemický priemysel. Prečítajte si, aké možnosti výberu máte a ako zvoliť tú správnu.

Pracovná obuv pre zdravotníkov

Pozrime sa teraz, aké vlastnosti by mala zdravotnícka obuv spĺňať. Tento typ topánok samozrejme nevyužijú len lekári a zdravotné sestry, ale aj ďalší personál pracujúci v nemocniciach, zdravotných strediskách alebo napríklad kúpeľoch. Pre zdravotníkov je základom biela pracovná obuv, ktorá:

  • je pohodlná,
  • absorbuje a odvádza vlhkosť,
  • má anatomickú stielku, ktorá znižuje únavu nôh,
  • sú vybavené protišmykovou podrážkou.

Čo sa týka typu topánok, vyberať môžete z nízkej aj členkovej obuvi, sandálov alebo papučiek. Na trhu nájdete aj bielu bezpečnostnú obuv s vystuženou špičkou, ktoré poskytujú vysoký stupeň ochrany nôh.

Bílá pracovní obuv: Pánské sandále CXS CORK MEGI s páskem

Pánske sandále CXS CORK MEGI s páskom

Pracovná obuv pre gastronómiu

Rovnako ako v zdravotníctve, v gastronómii hrá čistota kľúčovú úlohu, a to obzvlášť v kuchyni. Pád ťažkého hrnca na nohu alebo vyprsknutie rozžeraveného oleja nie je nič príjemné, a preto vám odporúčame vybrať odolnú bezpečnostnú obuv s oceľovou špičkou, protišmykovou podrážkou a vodeodolným zvrškom.

Vnútro topánky je tiež dôležité – ortopedická stielka sa postará o udržanie správnej klenby nôh aj pri dlhom státí a uchráni vás od bolesti chrbta. Obuv pre kuchárov musí tiež nevyhnutne absorbovať vlhkosť, aby udržala vaše nohy v suchu a pohodlí. Pracovná obuv do kuchyne nemusí byť spravidla iba biela, na trhu bežne narazíte aj na čierne topánky či iné farebné varianty.

Bílá pracovní obuv: Cofra Howard

Biela pracovná obuv Cofra Howard

Pracovná obuv pre potravinársky priemysel


Potravinársky priemysel je jedným z odborov, ktoré na výber pracovných odevov a obuvi kladú veľké nároky. Pracovná obuv pre zamestnancov potravinárskych prevádzok musí spĺňať prísne hygienické normy a súčasne musí poskytnúť pracovníkom dostatočný stupeň ochrany aj komfortu.

Vybrať si môžete poltopánky, členkové topánky, čižmy alebo napríklad bezpečnostné sandále. Vždy ale kontrolujte, aby obuvi nechýbala:

  • uzavretá špica,
  • protišmyková podrážka,
  • anatomická stielka,
  • kvalitná vnútorná látka odvádzajúca vlhkosť.

Bílá pracovní obuv: Dámské sandále MIKA

Dámske sandále MIKA

Pracovná obuv pre chemický priemysel

V chemickom priemysle je výber správnej bezpečnostnej obuvi naozaj kľúčový. Musí totiž poskytnúť pracovníkom dokonalú ochranu pred chemikáliami, s ktorými prichádzajú do kontaktu. Pre maximálnu bezpečnosť odporúčame vybrať niektoré z čižiem vyrobených z PVC a nitrilu. Skontrolujte si, že je obuv vybavená protišmykovou podrážkou a je odolná proti pôsobeniu pohonných hmôt a olejov.

Nezabúdajte ani na svoje pohodlie – správna pracovná obuv udržuje vaše nohy v suchu a ideálne je tiež anatomická. Podporuje tak správnu klenbu nohy, znižuje únavu nôh a bolesti chrbta od dlhého státia vám s ňou tiež nehrozí.

 

 

Bílá pracovní obuv: Holínky Edis Stivale Sicurezza Bianco

 

Čižmy Edis Stivale Sicurezza Bianco

V našom sortimente nájdete pánsku aj dámsku bielu pracovnú obuv rôznych typov, ktorá vám poskytne dostatočnú ochranu aj komfort vo vyššie menovaných odvetviach aj ďalších čistých priestoroch. Ak sa chcete dozvedieť viac o bezpečnostných normách a jednotlivých vlastnostiach pracovnej obuvi, prečítajte si náš článok Ako vybrať pracovnú obuv.