Dezinfekcia SPURTEX® Unisanol

Kód: 640409001
Tip Výpredaj
Značka: SPUR a.s.
€3,90 / ks €3,25 bez DPH
Skladom (>5 ks)

Dezinfekcia SPURTEX® Unisanol

  • pre okamžitú deaktiváciu vírusov a baktérií a opätovné použitie SPURTEX výrobkov
  • možno použiť aj ako dezinfekcia na ruky a iné povrchy
  • likviduje mikroorganizmy
  • dezinfekcia na báze etanolu
  • dezinfekcia vyvinutá v spolupráci s Univerzitou Tomáša Baťu v Zlíne
  • 100ml

Detailné informácie

Doprava od 2,80 €
Doprava od 2,80 €
s doručením po celej SR
Množstevné zľavy
Množstevné zľavy
pre firmy a obchodných partnerov
Potlač textilu
Potlač textilu
vašim firemným logom
30 dní na výmenu
30 dní na výmenu
zakúpeného tovaru

Podrobný popis

Ako filtračný materiál, ktorý nás chráni proti vírusom (Covid, atď.), Baktériám, pevným časticiam (smog, popolček, atď.) Sa najčastejšie používajú rúška a respirátory. Filtračné materiály radu SPURTEX® sú primárne určené na jednorazové použitie. Pre zvýšenie životaschopnosti materiálu (opakovanému použitiu) a zabezpečenie maximálnej ochrany je možné tieto materiály dezinfikovať.

zloženie:   etanol, demineralizovaná voda, glycerol, peroxid vodíka

Upozornenie: Dezinfekcia nie je určená na Nanoroušky NANOS®

Vhodná na sterilizáciu produktov SpurTex®

Inštrukcie pre dezinfekciu SPURTEX® Unisanol

Po každom použití rúška / respirátora je vhodné tento materiál dezinfikovať. Pred dezinfekciou a bezprostredne po nej sa odporúča si dôkladne umyť ruky (antibakteriálny gél).

Fľaštičku s dezinfekciou pred použitím dôkladne pretrepte. Rúšku / respirátor postriekajte dezinfekčným prostriedkom z vonkajšej a vnútornej strany. Pri postreku materiálu udržujte vzdialenosť cca 15 cm, postrek aplikujte v rovnomernom (nesmie vznikať mapy na materiáli) množstvo po celej ploche (uši). Stačí 2x až 3 x postříknout z každej strany materiálu. Neaplikujte postrek na respirátor / rúška v prípade že ju máte nasadenú na tvári.

Po dôkladnom vykonaní dezinfekcie materiálu nechajte rúšku / respirátor uschnúť na vzduchu (odporúča sa 24 hodín, na obmedzenie rizika vdýchnutí zvyšku alkoholových výparov). Neodporúča sa využívať na sušenie materiálu sušičky, pretože by mohlo dôjsť k mechanickému poškodeniu filtračnej vrstvy. Ďalej sa neodporúča zvýšenej tepelnému namáhaniu materiálu s využitím mikrovlnnej rúry alebo fénu.

Rúšku / respirátor možné znovu použiť po dôkladnom vysušení. Najlepšie je nechať materiál uschnú a vyvetrať cez noc, aby nedošlo k vdýchnutiu zvyškového množstva dezinfekcie. Tento, proces možno opakovať   až 5krát   (Podľa opotrebenia rúška / respirátora), bez vplyvu na filtračnej funkčnosť materiálu.

Vplyv dezinfekcia na filtračný materiál

Dezinfekcia SPURTEX® Unisanol nemá vplyv na funkčnosť filtračného materiálu, však ovplyvňuje estetickú formu (vzhľad). S rastúcim počtom aplikácií dezinfekčného prostriedku na materiál, dochádza k strate elasticity. Najviac sa prejavuje u rúšok SpurTex® VS Premium, kde materiál pôsobí škrtenia.

Vzorka viskózy SpurTex ® VS Premium pred a po piatich aplikácií dezinfekcie. Prejav straty elasticity materiálu, skrčený vzhľad.

Na čo si treba dávať pozor, je aj rozpíjaniu potlače materiálu, ktorý sa môže prejaviť najskôr po troch aplikácií dezinfekcie SPURTEX® Unisanol, predovšetkým u respirátora SpurTex® V100 FFP2.

Vplyv opotrebenie filtračného materiálu pri dezinfekcii môže byť charakterizovaný pomocou zmeny estetického vzhľadu, také hodnotenie je iba povrchové. Boli vykonané ďalšie merania, ako je priedušnosť materiálu (tlakový odpor) a stav poškodenia nano-membrány (SEM - skenovacia elektrónová mikroskopia).

Výsledky tlakový odpor

Tlakový odpor (priedušnosť materiálu), je jedna zo základných charakteristík respirátorov / rúšok. Jedná eo parameter, ktorý nám oznamuje informáciu, ako ľahko sa bude v rúchu / respirátora dýchať. V nasledujúcej tabuľke sú uvedené hodnoty percentuálnej zmeny priedušnosti filtračného materiálu pre 5 a 10 aplikácií dezinfekcia SPURTEX® Unisanol. Z výsledkov je zrejmé, dezinfekcia SPURTEX® Unisanol (pri 5 aplikáciách) sa prejavuje zmenami priedušnosti materiálu do 9%.

Zmena priedušnosti (%)

dezinfekčný prostriedok

SPURTEX® Unisanol

Počet cyklov dezinfekcia

5x

10x

SpurTex® VS Premium

3,9

15,2

SpurTex® PP Standard

4,6

5,1

SpurTex® V100 FFP2

8,6

8,7

Tabuľka zachytávajúce absolútnu percentuálnu zmenu priedušnosti materiálu pri aplikácii dezinfekcie SPURTEX® Unisanol v použitom množstve 5x, 10x.

Záchyt častíc soli (NaCl)

Uvedené percentá uvádza filtračné efektivitu daného materiálu, alebo ak   množstvo zachytených častíc, ktoré materiálom neprejdú. Je tu vždy uvedená hodnota referencie, ktorý nebola dezinfikovaná a hodnota po 10 cykloch dezinfekciu materiálu.

Pozorovanie skenovacie elektrónová mikroskopia (SEM)

REFERENCIE SPURTEX® Unisanol
SpurTex® VS Premium
SpurTex® V100 FFP2
SpurTex® PP Standard
SEM pri zväčšení 5000-krát pre respirátor SpurTex ® V100 FFP2, SpurTex ® PP Standard, SpurTex ® VS Premium pri aplikácii dezinfekčného prostriedku SPURTEX® Unisanol, referencie bez aplikácie dezinfekčného prostriedku.

záver

Dezinfekcia rúšok má rad výhod a zároveň aj nevýhod. Výhoda dezinfekcia materiálu je vyššia intenzita ochrany spotrebiteľa, proti vírusom, baktériám. Medzi ďalšie výhody patrí vyššiu využiteľnosť materiálu, ako takého. Samotná rúška / respirátor sú určené na jednorazové použitie. Pri opakovanom použití, sa eliminuje množstvo vznikajúceho plastového odpadu. U rúšok z viskózy SpurTex® VS Premium, ktorá je biodegradabilné to, až tak veľký problém nie je. Pre materiály z polypropylénu PP SpurTex® PP Standard a SpurTex® V100 FFP2, to však neplatí. Dezinfekcia nemá výrazný vplyv na funkčnosť filtračnej vrstvy (nanomembrána z PVDF). Opakovaným použitím jedného produktu sa znižujú finančné náklady, potrebné k nákupu jednorazových produktov.

Nevýhodou opakované a časté dezinfekcia respirátorov / rúšok je strata estetického vzhľadu, strata elasticity, mierne rozpíjaniu niektorého typu potlače. Dezinfekčné cyklus je pre aplikáciu časovo náročný, pretože vyžaduje čas k plnému uschnutí a vyvetraní materiálu.

Je na samotnom spotrebiteľovi, akou cestou sa rozhodne ísť. Či bude materiál používať ako jednorazový produkt, alebo či sa rozhodne pre opakované použitie.   Dezinfekcia, ako taká ale nemá vplyv na funkčnosť filtračnej vrstvy materiálu (PVDF nano-membrána) respirátora / rúška.

Dodatočné parametre

Kategória: Dezinfekcia proti koronavíruse (Covid-19)
Hmotnosť: 0.2 kg
Kategória výrobku: dezinfekcia
Značka: SpurTex
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:
5
VH Avatar autora | 12.3.2023
Používam túto dezinfekciu hlavne na respirátory Spurtex, aby boli opakovane použiteľné....

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: