Chladič pív Eisblock Unikátní systém chlazení láhvového piva

Kód: EISBLOCK
13,90 € / ks 11,49 € bez DPH
Skladom

Forma na výrobu ľadového chladiča pív EISBLOCK

Detailné informácie

Doprava od 2,80 €
Doprava od 2,80 €
s doručením po celej SR
Množstevné zľavy
Množstevné zľavy
pre firmy a obchodných partnerov
Potlač textilu
Potlač textilu
vašim firemným logom
30 dní na výmenu
30 dní na výmenu
zakúpeného tovaru

Podrobný popis

EISBLOCK forma na výrobu ľadového chladiča pív

 

Ako to funguje:

1. Najprv naplňte formu vodou až po plniacu čiaru a vložte do mrazničky, prípadne, ak ste si u nás zakúpili suchý ľad, tak do krabice so suchým ľadom.

2. Počkajte až voda vo forme EISBLOCK zmrzne.

3. Akonáhle je EISBLOCK zamrznutý, opatrne vyberte ľad z formy.

4. Vytvorený EISBLCK vložte do pivnej prepravky na hrdlá pív.

5. Už po 30tich minútach sa fľaše ochladia až o 10 stupňov.

6. Ak chcete začať konzumáciu, stačí chytiť jednu zo stredných fliaš a zdvihnúť ju aj s EISBLOCKOM.

7. Rohové fľaše presúvajte do stredu, kde je chlad väčší.

 

TECHNICKÉ VYSVETLENIE:


Forma na ľadové bloky s rozmermi 33 cm x 25 cm x 6 cm zaberá v mrazničke alebo mraziacom boxe minimum miesta. Dokonca sa zmestí aj do priehradiek mrazničky. Keď je blok zmrznutý, vyberte ho z formy a položte na prepravku. Priamy kontakt medzi ľadovým blokom a fliaš, bez izolačnej vrstvy vzduchu medzi nimi, znamená, že chladná energia nazhromaždená v mrazničke po dobu piatich hodín sa vo veľmi krátkom čase prenesie do hrdla fľaše.

Keď sa ľadový blok pomaly topí na kontaktnej ploche, skĺzne vďaka kónickému tvaru hrdla fľaše dole a zostane vždy v priamom kontakte bez rušivej vrstvy vzduchu. Topiaca voda steká po fľaši smerom dole, a tým sa tiež zvyšuje chladiaci účinok.

Studená tekutina, ktorá sa tvorí v hrdle fľaše (zvyčajne pivo, ale funguje aj pri iných nápojoch), zvyšuje svoju hustotu, a preto klesá dole. Tekutina tak vo fľaši cirkuluje a stáva sa rovnomerne chladnou.

Pokiaľ sa po 30 až 60 minútach blok ľadu usadí na priehradku debny (úspech chladenia je potom 10° až 15°), vytvorí sa medzi hrdlom fľaše a ľadom vzduchová medzera so studeným vzduchom. Tento studený vzduch udržuje fľašu dlho chladnú a zabraňuje jej opätovnému ohriatiu. Spomaľuje aj ďalšie opotrebenie bloku ľadu.

Pokiaľ ľadový blok pri mrazení praskne, je možné stále používať obe polovice. Energia je k dispozícii. Alebo medzeru vyplňte studenou vodou a krátko ju znova zmrazte.

 

 

Náš tip:

Idete na ryby, nemáte možnosť chladenia, kúpte si u nás 5kg suchého ľadu v 10 kg termoboxe, formu pri vode naplňte vodou z rieky, jazera, priehrady, formu umiestnite do krabice so suchým ľadom, akonáhle voda zmrzne (bude to rýchlo) formu optrne vyberte, vytvorený ľad umiestnite na prepravku s pivami. V boxe so suchým ľadom môžete nechať vytvárať ďalší ľadový blok.

 

Dodatočné parametre

Kategória: Suchý ľad - Bloky
Hmotnosť: 0.2 kg

EISBLOK

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: