Ochranné masky proti koronavírusu (Covid 19)

Ponuka dobre vyvážených a pohodlných polotvárových a celotvárových masiek určených pre opätovné použitie. Masky predstavujú účinnú ochranu proti nebezpečným chemikáliám, prachovým časticiam, aerosólu, ale aj koronavírusu a iným typom infekcií.

Maska proti koronavírusu sa hodí predovšetkým pre osoby, ktoré sa pohybujú vo vysoko rizikovom prostredí a vyžadujú komplexnejšiu ochranu pred SASR-CoV-2, ako je napríklad samotný respirátor. Tvárovú masku je vždy potrebné doplniť vhodným filtrom - podľa odporúčaní výrobcu a tiež požadovaného stupňa ochrany.

Druhy ochranných masek

Celotvárová maska

Ako už názov napovedá, predstavuje táto maska ochranný prostriedok pre celú plochu tváre - teda nielen pre dýchacie cesty, ale aj pre oči. V oblasti okrajov je vybavená tesniacou líniou z hypoalergénneho materiálu, ktorá musí dokonale priliehať k tvári (u mužov sa odporúča hladké oholenie), ďalej potom obsahuje priehľadnú časť zaručujúce pohodlné užívanie a filtračnú jednotku.

Polotvárová maska

Je vhodná na použitie v prípade, že nie je nutné chrániť oči, ale iba dýchacie cesty (zakrýva teda spodnú časť tváre s ústami a nosom). Polomaska je opäť vybavená filtračnou jednotkou, v ktorej je nutné pravidelne meniť filtre (podľa odporúčania výrobcu).

Nasadzovanie a údržba ochranných masiek

Masku vždy nasadzujte umytými rukami. Zaistite ju podľa pokynov výrobcu tak, aby vám tesne priliehala k tvári a dokonale sedela, ale zároveň bola pohodlná aj pre celodenné užívanie. Po zložení masku vydezinfikujte vhodným prostriedkom. Podľa pokynov výrobcu je nutné pravidelne vymieňať filter (ako často záleží na type znečistenia či filtračné jednotky).