Dezinfekcia proti koronavíruse (Covid-19)
V ponuke nájdete základné dezinfekčné prípravky určené na čistenie rúk aj povrchov, ktoré znižujú riziko prenosu a nákazy koronavírusu SARS-CoV-2.
Ochranné dezinfekčné prípravky likvidujú baktérie, plesne a rad vírusov (SARS-CoV-2, Acinetobacter, Pseudomonas, Klebsiella, Staphylococcus aureus, Kocuriarhizophila, Candidaalbicans, coronavirus, MERS, influenza A vírus H1N1, MHV, TGEV a ďalšie).
Antibakteriálne versus antivirové dezinfekcie
Pri nákupe anti-covid dezinfekcie vždy dávajte pozor, aby bol liek skutočne určený aj k ničeniu vírusov (antivírusový, virucidný). Ak je produkt označený iba ako antibakteriálny, nie je proti vírusom účinný. Väčšina výrobcov ochranu pred novým koronavírusom deklaruje už na obale.
Dezinfekcia určené na prevenciu šírenia covid-19 by mala obsahovať minimálne 60% etanolu (alkoholu), aby bola proti vírusu účinná. Väčšina výrobkov označovaných ako covid dezinfekcia obsahuje vyšší podiel alkoholu. Vždy sa však oplatí prečítať zloženie.
Druhy dezinfekcíí účinných proti koronavíru
K čisteniu povrchov Ide väčšinou o koncentrované prípravky určené k upratovaniu rizikových povrchov a predmetov, ktoré mohli prísť do styku s koronavírusom. Pri ich používaní je nutné riadiť sa návodom výrobcu. Nemali by prísť do kontaktu s kožou a sliznicami.
K použitiu na kožu Špeciálne upravené dezinfekcie, ktoré sa hodia k očiste rúk, ak nemáte k dispozícii vodu a mydlo. K pokožke sú šetrnejšie než upratovacie prostriedky, však môžu vzhľadom na vysoký obsah alkoholu kožu vysušovať.
Na trhu nájdete dezinfekcie proti covid určené na ruky vo forme gélu (k jeho výhodám patrí jednoduché použitie, gél navyše nesteká z rúk, predáva sa väčšinou v baleniach vhodných do príručnej batožiny, takže je neustále po ruke) alebo roztoku. Ten sa dobre dostane do všetkých "záhybov" na rukách, avšak jeho použitie nemusí byť tak príjemné. Osobitnú skupinu potom tvoria dezinfekčné obrúsky, ktoré sú síce praktické, ale je u nich vždy nutné strážiť, aby boli skutočne určené proti vírusom, navyše vzhľadom na ich balenie môže ľahko dôjsť k vyprchaniu alkoholu alebo vysušenie obrúskov, čím strácajú na účinnosti.
Ako správne dezinfikovať ruky
Ak si nemôžete umyť ruky vodou a mydlom, prípadne chcete ich čistotu podporiť dezinfekciou, naneste vybranú covid dezinfekciu na suché ruky a prípravok vtierajte do pokožky aspoň po dobu 30 až 60 sekúnd. Nezabúdajte pri tom na špičky prstov, priestor pod nechty, chrbát rúk alebo záhyby medzi prstami. Po uplynutí doby potrebnej k účinnosti dezinfekcie ruky ošetrite krémom, aby ste zabránili ich vysušeniu. Pri najbližšej príležitosti si ruky dôkladne umyte mydlom a vodou.
Najpredávanejšie

Antibakteriálne mydlo na umývanie rúk, vytvorené na hydratáciu rúk a zanechania ochrannej vrstvy.

Neparfumovaný detergent pre procedúry HACCP; obsahuje kvartérne amónne soli. Riedi sa 1: 5. Pripravíte teda až 5 litrov čistiaceho prípravku.

DebriEcaSan® Alfa roztok 500 ml je oplachový roztok. Slúži na oplachu, čistenie a zvlhčovanie akútnych aj chronických kožných rán. Pomáha brániť vzniku biofilmu. Primárne je...

DebriEcaSan® Alfa roztok 500 ml s rozprašovačom je oplachový roztok. Slúži na oplachu, čistenie a zvlhčovanie akútnych aj chronických kožných rán. Pomáha brániť vzniku...

DebriEcaSan® Alfa roztok 3000 ml je oplachový roztok. Slúži na oplachu, čistenie a zvlhčovanie akútnych aj chronických kožných rán. Pomáha brániť vzniku biofilmu. Primárne je...

Dezinfekcia SPURTEX® Unisanol pre okamžitú deaktiváciu vírusov a baktérií a opätovné použitie SPURTEX výrobkov možno použiť aj ako dezinfekcia na ruky a iné povrchy likviduje...