Pracovné rukavice

Ruky sú jednou z najcitlivejších častí nášho tela. V strednej vrstve pokožky, najmä na dlani, sa nachádza množstvo receptorov, ktoré umožňujú cit hmatom, no zároveň sú tu umiestnené aj relatívne husto usporiadané voľné nervové zakončenia spôsobujúce bolesť. Ruky sú navyše veľmi viditeľnou časťou tela, ktorú nie je možné pri bežnom pobyte v spoločnosti zakryť. Stávajú sa preto pohľadom mnohých zvedavých očí, ktoré často hodnotia osobu práve na základe vzhľadu. Hodnotiacim kritériom sa môžu stať aj čisté ruky bez škrabancov či iných zranení. Chráňte si preto vaše ruky ochrannými rukavicami a cíťte sa pohodlne a sebavedomo.

Práca s ostrými predmetmi či predmetmi s nerovnomerným a drsným povrchom predstavuje veľké nebezpečenstvo pre povrch vášho tela. Ani neviete ako a zrazu sa objaví hneď niekoľko drobných či väčších poranení. Do styku s týmito predmetmi prichádzajú najmä ruky, a preto sú pri práci s nimi nevyhnutné ochranné pracovné rukavice. Tie zabezpečia pohodlie pre vaše ruky a zároveň ich ochránia pred bolestivými a nie príliš estetickými poraneniami. Pracovné rukavice tiež vďaka rozličnému reliéfu a spevneným plochám uľahčia manipuláciu s rizikovými predmetmi.

V našej ponuke nájdete hneď niekoľko variant ochranných pracovných rukavíc, spomedzi ktorých si určite aj vy vyberiete tie najvhodnejšie pre vašu profesiu.